Baseball w Warszawie

Baseball w Polsce 2014

Dodano przez admin dnia 9 września 2014
Centaury Vs Gepardy

Centaury Vs Gepardy

W roku 2014 rozgrywane są dwie ligi baseballu. Ekstraliga oraz I liga. W obu ligach znajduje się po 6 zespołów.

Ekstraliga składa się za następujących zespołów: Stal Kutno, Dęby Osielsko, Gepardy Żory, Silesia Rybnik, Baseball Wrocław, Centaury Warszawa. W rundzie zasadniczej liga jest rozgrywana systemem dwumeczy. Drużyna grają jednego dnia mecz i rewanż. Po tej rundzie następują playoffy w których występują 4 najlepsze drużyny rundy zasadniczej.

W I lidze mamy podział na 2 dywizje: północną i południową. W grupie północnej grają: Feniksy Warszawa, Demony Miejska Górka oraz Yankees Działdowo. W grupie południowej są: Rawa Katowice, Defenders Częstochowa oraz Gepardy Żory II. Drużyny w grupach grają między sobą dwumecze. Po 2 najlepsze drużyny z grup przechodzą do turnieju finałowego podczas którego wyłoniony zostaje mistrz I ligi.

Poza ligami rozgrywa się również puchar polski. Puchar polski rozgrywany jest systemem turniejowym w jeden weekend 19-21 Września.

Obok baseballu istnieje również liga softballu kobiet. Softball to gra zbliżoną do baseballu, jednak gra się w nią na mniejszym boisku i większą piłką. Ponadto miotacz piłkę wyrzuca metodą od dołu. W Polskiej Lidze Softballu Kobiet w 2014 grają następujące drużyny: Diamonds Warszawa, Szóstka Brzeg, Hrabiny Wrocław i Stal Kutno. Rozgrywki toczą się metodą dwumecz każdy z każdym.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentarze