Baseball w Warszawie

Archiwum Październik, 2011

Walne zebranie klubu

Dodano przez admin dnia 31 października 2011 Dodaj komentarz

W dniu 19 listopada 2011 (sobota) o godzinie 12:00 zapraszamy na walne zebranbie klubu które odbędzie się w Gimnazjum nr 145 w Warszawie przy ul. Krasiczyńskiej 4/6.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd K.B.S. Pasikoniki

Turniej WOM

Dodano przez admin dnia 14 października 2011 Dodaj komentarz

Turniej Baseballowy o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego
W dniach 7-8 października br. odbył się Turniej Baseballowy o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, który zaliczany był do rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej był jednocześnie otwarciem zmodernizowanego i dostosowanego do młodzieżowych rozgrywek baseballu boiska Gimnazjum nr 145 przy ul. Krasiczyńskiej 4/6 w Warszawie.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Pasikoniki Warszawa (gospodarz), Centaury Warszawa oraz Kruki Augustów.

W pierwszym meczu zagrały dwie warszawskie drużyny: Pasikoniki i Centaury. Od początku meczu dominowała drużyna z Mokotowa. Centaury świetnie zagrały w ataku odbijając dużo piłek dzięki czemu ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:8. Pasikoniki również dobrze spisały się w ataku – 8 punktów w meczu, który trwał zaledwie 3 zmiany jest to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę osłabienie zespołu z Targówka.

Po pierwszym meczu nastąpiła uroczystość otwarcia turnieju z udziałem Burmistrza Dzielnicy Targówek Grzegorza Zawistowskiego oraz Zastępcy Burmistrza Wacława Kowalskiego. Otwarcie to, za sprawą obecności władz Urzędu dzielnicy Targówek oraz rozpaleniem znicza olimpijskiego na czas trwania turnieju było dla młodych zawodników niezwykłym wydarzeniem. Po ceremonii otwarcia wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na koncert orkiestry dętej OSP Joniec który odbył się na sali gimnastycznej Gimnazjum 145.

Następnego dnia o godzinie 9:30 rozpoczął się kolejny mecz: Pasikoniki Warszawa zagrały z Krukami Augustów. Niestety gospodarze również w tym meczu nie podołali gościom. Brak kilku podstawowych zawodników okazał się na tyle duży, że Pasikoniki przegrały mecz 25:5.

Ostatnie spotkanie okazało się być walką o złoty medal. Mecz był dość wyrównany jednak od początku kontrolę mieli zawodnicy Centaurów. Dobre wybicia w tym jedno za dwie bazy spowodowało, że drużyna z Mokotowa wychodziła pewnie do obrony. Augustowianie zmęczeni poprzednim meczem stracili już koncentrację i zdołali zdobyć tylko 3 punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:3 dla Centaurów.

Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1 miejsce: Centaury Warszawa; 2 miejsce: Kruku Augustów; 3 miejsce: Pasikoniki Warszaw.

Serdecznie gratujemy !!!

http://urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=1296