Zagospodarowanie swojego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie aktualnych czasopism.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi czas także na mniej znaczące składniki wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, niezbędne są rodzinne fotografie. Dobrze wywołać je w różnorakich wymiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać wspólne fotografie.

Niespotykanym pomysłem na udekorowanie ściany na klatce schodowej może być wybranie ciekawej fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na włoską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo domowników.

beautiful birthday wishes