Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem jednej bajki lub filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na zabawie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

kurze geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie przyjęcia odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.