Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele intensywniej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych realiach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest stabilna, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem wielu z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów czy filmów. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania już dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą zobaczyć USA muszą posiadać ważną wizę. Na jej uzyskanie trzeba przeznaczyć parę miesięcy, gdyż nie jest przyznawana od ręki. Pierw należy umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym dniu należy wybrać się do urzędu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba wziąć również ważny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza kondycja finansowa jest dobra, a także nie jesteśmy kryminalistami, wtenczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten dokument warto kupować bilet.

lustige neujahrswünsche

Lot transatlantycki zajmuje kilkanaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od podróży w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy zacząć parę miesięcy przed urlopem. Należy prześwietlić wiele witryn, bowiem na poszczególnej z nich oferty mogą być zupełnie inne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można na początku tam się wybrać, a później spróbować lotów krajowych, one są bardzo tanie. Pamiętajmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Gdyż na teren USA nie możemy wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet. Istnieją specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem.