Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan ducha nas osłabia. Dopada nas apatia , marazm i zniechęcenie do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas strach przed tym co pomyślą o nas ludzie. Należy więc odchudzić się. Głównym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi nowa bluzka, nowe kolczyki, wycieczka w ulubione miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, komplement przyjaciół czy zachwyt w oczach nieznanych ludzi . Jak więc zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak silną chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci wytrwać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto pierwszy pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.